logo

Ettevõttest

Magnetic MRO AS on Euroopa Lennundusohutusameti (EASA) ja Ameerika Ühendriikide Föderaalse Lennuameti (FAA) poolt sertifitseeritud kommertslennukite täisteenust pakkuv hooldusettevõte.

Peakontoriga Tallinnas ning harukontorite ja –ladudega igal pool mujal, omame rohkem kui kahe kümnendi jagu kogemusi terves maailmas. Meid on tunnustatud innovatiivsete lähenemiste eest ning oleme tõestanud end lennufirmadele, lennuki osade tootjatele ja varaomanikele kui täisteenust pakkuva firmana.

Tallinna lennuväljal paiknevates angaarides teostame põhjalikku ehk baashooldust Boeing 737 ja Airbus 320 lennukitüüpidele ning lennukite värvimist. Eraldi teenusena pakume lennukihoolduse oskusteabe müüki ja liinihooldusteenust ehk lennukite kiirhooldust välismaa lennujaamades.

Magnetic MRO on kiiresti kasvav ja arnev ettevõte. Lühidalt on meie teekond olnud selline:

Pärast 2014. aasta rebrändingut on Magnetic MRO tõusnud õhusõidukite täisteenust pakkuvaks hooldusettevõtteks, laienedes kindlal sammul uutele turgudele ja suurendades teenuste arvu ja mitmekülgsust.

2014. aastast on Magnetic MRO loonud uusi äriüksusi ja laiendanud oma võimekust võistlemaks ülemaailmsete konkurentidega. Ettevõte avas värvimisangaari, suurendas töökodade võimekust, hakkas pakkuma varahaldusteenuseid ja laiendas väliste lennujaamade arvu, kus tehnikud on lennukite liinihoolduseks pidevalt saadaval.

Konkurentidest eristumiseks jahib Magnetic MRO innovaatilisi lahendusi, nagu näiteks turule toodud 3D tarkvara, millega saab ette kujutada valmiva lennuki kabiini. Selle tarbeks loodi hiljem klientidele sisustustöökojas spetsiaalne virtuaalreaalsuse nurk. Samuti lansseeriti lennukiosade 3D printimisvõimalus, mille on heaks kiitnud lennundusjärelvalvet teostavad organisatsioonid. 2017. aastal teatas Magnetic MRO uuest augmenteeritud reaalsuse lahendusest, mis näitab lennufirmadele kere uut värvikujundust enne värvimise teostamist.

2016. aastal avas Magnetic MRO lennundustööstuse esimese e-platvormi EngineStands24, mis võimaldab liisida, osta ja transportida lennukimootorite hoidjaid ehk hälle. Samal aastal omandas ettevõte Suurbritannias baseeruva lennuki sisustust disainiva ja tootva ettevõtte MAC Interiors, kasvatades sellega enda sisustuslahenduse ja VIP klientide turuosa. Lisaks asutati 2017. aasta keskel ühisettevõtte Magnetic Parts Trading Ltd (MPTL), mille põhitegevuseks on lennukite ost, lammutamine ning varuosade müük. Samal ajal keskendus Magnetic MRO lennukite liini-ja baashoolduse tugevdamisele, mootorite remontimise võimekuse laiendamisele ning suurendas investeeringuid müügi-, turunduse- ja PR-valdkondades, mille eesmärk on arendada ja tugevdada brändi positsiooni ja konkurentsieelist globaalses lennundustööstuses.

2017. aastal pälvis Magnetic MRO AS Aasta Ettevõtte ja Aasta Eksportööri tiitli.

2018. aasta jaanuaris müüs Magnetic MRO senine omanik, investeerimisfirma BaltCap koos väikeinvestoriga 100% enda osalusest Hiina ettevõttele Guangzhou Hangxin Aviation Technology (Hangxin), millest sai Hiina ajaloo suurim investeering Eestisse. See avab Magnetic MRO-le uksed suurima potentsiaaliga turule, laiendades ettevõtte globaalset olemasolu ja toetades ambitsioonikaid kasvuplaane.

2018. aasta veebruaris avas Magnetic MRO oma koolituskeskuse Magnetic Training, et tagada ettevõtte kasvu ja lennutööstuse kiire arenguga kaasatoovaid nõudmisi – koolitusi alates väga spetsiifilisest mootorikoolitustest kuni erinevate lennukite tüübikoolitusteni.

2019. aasta veebruaris sisenes Magnetic MRO börsile. Kaubeldakse Nasdaq Balti First North võlakirjaturul.

2019. aasta märtsis teatas ettevõte, et omandab Hollandi ettevõtte Direct Maintenance, millega siseneb laiakereliste lennukite hoolduse turule. Direct Maintenance põhiline tegevusvaldkond on kitsa- ja laiakerelistele lennukitele hooldusteenuse pakkumine. Tehinguga kahekordistub Magnetic MRO grupi globaalne liinihooldusjaamade võrgustik ja ettevõtte teenuseportfelli lisandub Airbus A380 ja Boeing 787 lennukitele hooldusteenuse pakkumise võimekus.

2020. aasta algusel tõi Magnetic MRO turule oma liisingufirma, mille eesmärk on aastaks 2025 luua poole miljardi USA dollari suurune varade portfell. Koos USA alternatiivsete investeeringute haldamisega tegeleva ettevõttega  Crestline Investments, Inc. loodi ühisettevõtte – Magnetic Leasing, mis keskendub lennunduse pikaajalisele ja lühiajalisele varade haldamisele ja rentimisele.

2020. aastal tõi Magnetic MRO oma Suurbritannias asuva tütarfirma, lennukite interjööridetailide tootja MAC Aero Interiors tootmise kogu ulatuses üle Tallinnasse. Varem toimus tootmine Inglismaal. 

2020. aastal sõlmisid Magnetic MRO ja maailma juhtiv lennukitootja Airbus  pikaajalise lennukite hoolduslepingu Airbus perekonna õhusõidukite tugiteenusteks ja hoolduseks.

2020. aastal võitis Eesti Tööandjate Keskliidu konkursi „Parim praktikakoht 2020“ Magnetic MRO AS. Peavõidu tõi ettevõttele läbimõeldud praktika korraldamine ning panustamine vajalike erialade õppekavade arendamisse.