Ettevõttest

Magnetic MRO AS on Euroopa Lennundusohutusameti (EASA) ja Ameerika Ühendriikide Föderaalse Lennuameti (FAA) poolt sertifitseeritud kommertslennukite täisteenust pakkuv hooldusettevõte.

Peakontoriga Tallinnas ning harukontorite ja –ladudega igal pool mujal, omame rohkem kui kahe kümnendi jagu kogemusi terves maailmas. Meid on tunnustatud innovatiivsete lähenemiste eest ning oleme tõestanud end lennufirmadele, lennuki osade tootjatele ja varaomanikele kui täisteenust pakkuva firmana.

Tallinna lennuväljal paiknevates angaarides teostame põhjalikku ehk baashooldust Boeing 737 ja Airbus 320 lennukitüüpidele ning lennukite värvimist. Eraldi teenusena pakume lennukihoolduse oskusteabe müüki ja liinihooldusteenust ehk lennukite kiirhooldust välismaa lennujaamades.

Meie teekond Aasta Ettevõtte tiitlini

Pärast 2014. aasta rebrändingut on Magnetic MRO (MMRO) tõusnud õhusõidukite täisteenust pakkuvaks hooldusettevõtteks, laienedes kindlal sammul uutele turgudele ja suurendades teenuste arvu ja mitmekülgsust.

2014. aastast on Magnetic MRO loonud uusi äriüksusi ja laiendanud oma võimekust võistlemaks ülemaailmsete konkurentidega. Ettevõte avas värvimisangaari, suurendas töökodade võimekust, hakkas pakkuma varahaldusteenuseid ja laiendas väliste lennujaamade arvu, kus tehnikud on lennukite liinihoolduseks pidevalt saadaval.

Konkurentidest eristumiseks jahib Magnetic MRO innovaatilisi lahendusi, nagu näiteks turule toodud 3D tarkvara, millega saab ette kujutada valmiva lennuki kabiini. Selle tarbeks loodi hiljem klientidele sisustustöökojas spetsiaalne virtuaalreaalsuse nurk. Samuti lansseeriti lennukiosade 3D printimisvõimalus, mille on heaks kiitnud lennundusjärelvalvet teostavad organisatsioonid. 2017. aastal teatas MMRO uuest augmenteeritud reaalsuse lahendusest, mis näitab lennufirmadele kere uut värvikujundust enne värvimise teostamist.

2016. aastal avas Magnetic MRO lennundustööstuse esimese e-platvormi EngineStands24, mis võimaldab liisida, osta ja transportida lennukimootorite hoidjaid ehk hälle. Samal aastal omandas ettevõte Suurbritannias baseeruva lennuki sisustust disainiva ja tootva ettevõtte MAC Interiors, kasvatades sellega enda sisustuslahenduse ja VIP klientide turuosa. Lisaks asutati 2017. aasta keskel ühisettevõtte Magnetic Parts Trading Ltd (MPTL), mille põhitegevuseks on lennukite ost, lammutamine ning varuosade müük. Samal ajal keskendus MMRO lennukite liini-ja baashoolduse tugevdamisele, mootorite remontimise võimekuse laiendamisele ning suurendas investeeringuid müügi-, turunduse- ja PR-valdkondades, mille eesmärk on arendada ja tugevdada brändi positsiooni ja konkurentsieelist globaalses lennundustööstuses.

2017. aastal pälvis Magnetic MRO AS Aasta Ettevõtte ja Aasta Eksportööri tiitli.

2018. aasta jaanuaris müüs Magnetic MRO senine omanik, investeerimisfirma BaltCap koos väikeinvestoriga 100% enda osalusest Hiina ettevõttele Guangzhou Hangxin Aviation Technology (Hangxin), millest sai Hiina ajaloo suurim investeering Eestisse. See avab Magnetic MRO-le uksed suurima potentsiaaliga turule, laiendades ettevõtte globaalset olemasolu ja toetades ambitsioonikaid kasvuplaane.